Jaki sklep internetowy wybrać i dlaczego?

jaki-sklep-wybrac

Chcesz założyć własny sklep internetowy, ale nie masz o tym „zielonego ojęcia”? Pragniesz spróbować swoich sił w e-handlu, ale nie wiesz od czego właściwie zacząć? W takim razie idealnym rozwiązaniem może być dla Ciebie współpraca na zasadzie dropshippingu – jest to nowoczesny model prowadzenia własnego sklepu internetowego, który nie wymaga konieczności ponoszenia dużych kosztów. Nie musisz kupować produktów bądź wynajmować magazynu, bowiem współpracując na tej zasadzie korzysta się już z gotowego magazynu hurtowni, z jaką masz zamiar podjąć taką współpracę. Ten model współpracy cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród osób, które już mają doświadczenie w handlu internetowych jak i wśród całkowicie nowych klientów. Po odpowiednim przemyśleniu sprawy, dobraniu branży i oczywiście wyborze dobrej hurtowni i oprogramowania, można odnieść naprawdę niebywały sukces.

Pytanie brzmi jednak, jaki sklep wybrać?

Problem jest naprawdę niemały, bowiem nie dość, że musisz wybrać prawidłowo hurtownię, zdecydować się na konkretną branżę i produkty, to jeszcze dobrać najlepsze możliwe oprogramowanie. Są osoby, które wybierają branżę, a później szukają odpowiedniej hurtowni i selekcjonują je pod kątem oprogramowania. Bywają też tacy, którzy najpierw sprawdzają jakie oprogramowanie jest najlepsze i daje im największe możliwości ,a dopiero później szukają pod tym kątem hurtowni i wybierają branże. Możliwości jest naprawdę wiele, a każdy musi dokonać wyboru ostatecznie samodzielnie.

Wbrew pozorom, jedną najbardziej istotnych kwestii, na jakie należy zwracać uwagę decydując się na prowadzenie sklepu na zasadzie dropshipping jest właśnie kwestia oprogramowania. Chodzi o to, iż oprogramowanie powinno być przyjazne dla użytkownika i przede wszystkim umożliwiać nam aktualizację stanu magazynu. To najważniejsza sprawa, bez której funkcjonowanie sklepu będzie bardzo trudne i może zakończyć się niepowodzeniem oraz generować ogromne ilości problemów z klientami. Kiedy okaże się, że ktoś zamówił rzecz, jakiej już nie ma na stanie, a sytuacja powtarza się wielokrotnie, może to pogrzebać nasze szanse na sukces szczególnie dlatego, że złe opinie rozchodzą się znacznie szybciej, niż niestety te pozytywne.

Zatem wybierając hurtownię, z jaką będziemy chcieli współpracować i wybierając sklep jaki chcemy otworzyć koniecznie zwróćcie uwagę na poniższe aspekty dotyczące wyboru oprogramowania sklepowego:

  • okres testowy – czas na darmowe użytkowanie
  • narzędzia i funkcjonalność
  • wygląd sklepu
  • bezpieczeństwo klienta
  • raporty i statystyki
  • narzędzia marketingowe i SEO
  • pomoc i wsparcie

Musisz mieć dostęp do osób, które pomogą Ci w razie jakichkolwiek problemów. Powinieneś mieć możliwość modyfikacji wyglądu sklepu, kiedy połączysz go z platformą. Duże znaczenie mają narzędzia marketingowe oraz SEO, a więc takie, które pozwalają na pozycjonowanie i reklamę. Warto wybrać taki sklep, który będzie spełniać nie tylko nasze oczekiwania, ale również i oczekiwani potencjalnego klienta – niezwykle ważne jest również to, aby poruszanie się po nim było intuicyjne, aby klient zawsze był w stanie szybko znaleźć to czego szuka i aby nie musiał zastanawiać się nad kupnem bądź nad tym jak dokonać zakupu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie sklepu internetowego? Zobacz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *