Jak znaleźć dobrego partnera w dropshippingu?

f

 

W dropshippingowym modelu możemy wyróżnić 3 ogniwa, które biorą udział w procesie sprzedaży. Jest to dostawca towaru – hurtownik albo producent, sprzedawca towaru (pośrednik) oraz klient detaliczny. W tym łańcuchu szczególnie ważnym ogniwem jest dostawca, od którego zależy czy cała sprzedaż przebiegnie satysfakcjonująco. Dlatego bardzo istotne  jest żeby współpracować z najlepszymi.

Charakterystyka dobrego dostawcy

Wyspecjalizowana kadra – dostawca, który jest profesjonalny powinien posiadać dogłębną wiedzę o branży i liniach oferowanych produktów. Moze być nieocenioną pomocą zwłaszcza, jeśli rozpoczynasz działalność w branży, której jeszcze nie poznałeś.

Dedykowany opiekun – idealną sytuacją jest, jeśli nasz dropshippingowy dostawca, posiada indywidualnego przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za opiekę nad sprzedawcami. Wtedy w przypadku jakichkolwiek pytań można zwrócić się do konkretnej osoby. W innym razie rozwiązywanie problemów może się przeciągać. Problemy mogą się pojawić, np. z terminowością wysyłania produktów czy kompletnością przesyłek. Jeśli do kontaktu z partnerami dropshippingowymi będzie przeznaczona jedna osoba, wtedy będzie dużo łatwiej egzekwować rożne rzeczy i zgłaszać problematyczne kwestie.

Nowoczesne oprogramowanie – wiele hurtowni posiada przestarzałe systemy, których nie można prawidłowo skonfigurować z oprogramowaniem sklepu działającego online. Jest to bardzo ważne, żeby znaleźć takiego dostawcę, który stawia na zastosowanie nowoczesnych systemów ERP. Dla sprzedawcy dropshippingowego ważne jest żeby oprogramowanie e-sklepu było zintegrowane z systemem hurtowni. Jeśli chcemy zautomatyzować procesy, wtedy musi on być wyposażony w takie funkcje jak zarządzanie zasobami magazynowymi w czasie rzeczywistym, kompleksowy katalog produktów online czy historia zamówień.

Przetestuj dostawcę

Ostatecznie najlepiej przekonać się w praktyce jak funkcjonuje wybrany dostawca. Warto puścić kilka małych zamówień testowych, żeby go sprawdzić. Pomimo tego, ze i tak nie uzyskamy całościowego obrazu, to będzie można dowiedzieć się jak dropshipper radzi sobie z procesem zamówienia, jak szybko wysyła rzeczy, w jaki sposób są pakowane i jak szybko wysyłają fakturę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *